Voksi® Active Vognpose – Den varmeste Voksipose!
Voksi Vognpose Active, er den varmeste variant av Voksi sovepose. En vinterpose for den aktive og sporty familie, som gjerne tilbringer selv de kaldeste dager ute i naturen. Active vognpose er vindtett og vanntett (8000mm vannsøyle) dunpose med tykt ull-lag på undersiden for ekstra beskyttelse og isolasjon. Alt av glidelåser er tett forseglet, ytterstoffet tåler stor slitasje, samt er utstyrt med gode reflekser langs hele glidelåsen og rundt hele bunden.
I motsetning til mange andre vognposer, har Voksi® Active myk fleece på innsiden istedenfor bomull. Dette for å gjøre en sovepose ekstra isolerende. I hendene gir Activ virkelig følelse av kraft; «Ut på tur, klare for alt, vær og vind, overnatting i Iglo eller åpen himmel». Du kjenner at dun-fyllet er mer kompakt, ytterstoffet kraftig og ryggpartiet av et godt ull-lag. Posen er litt tyngre enn flere av konkurrentene. Voksi® Active er rett og slett en sovepose baby vil bli klar for å være med på alt av eventyr, uansett hvor kaldt eller vått det er.
Som resten av voksiposer, vil Aktive vare i mange år; 5-6 år, mer eksakt blir vognposen forlenget til 125cm. En vinterpose baby (etterhvert barn :p) vil ha hele vognperioden!
Design & Funksjoner – Voksi® Active Iron Anthracite
I forhold til designet, ser Voksi® Active ut som en god og vanntett sovepose til baby og barn; en sentrert glidelås med refleks langs hele lengden, og en ekstra stiv og stabil hettekant. Denne hettekanten kan strammes inn fra oversiden for å redusere varmetap eller rett og slett for å gi baby en følelse av et babynest: omringet med fluffy kanter fra alle sider.
På fremsiden, over brystet, er det to glidelås-lommer hvor det er plass til småting som lommebok, mobil, smokk, babylue, nøkler, – ca 15 cm dype.
Det som er forskjellen fra en vanlig sovepose, er glidelåsen som går rundt hele undersiden. Dette gir deg ekstra gode ventileringsmuligheter, mulighet for sovepose med åpne føtter, samt muligheten til å brette ut sovepose til en dyne, et underlag eller et leketeppe. Denne glidelåsen er også den du fester den medfølgende forlengelsesdelen til.
Som nevnt over er ytterstoffet både vanntett og vindtett. Av den grunn er stoffet robust og glatt i berøring, slik som i en vinterjakke. Alt av glidelåser er tette, og glidelåsen under haken er utstyrt med en hakebeskytter. Nederst, der hvor underdelen kan kobles av, er det en borrelåsbeskyttelse som tetter alt av sprekker. Den er dekket over med en ekstra refleks. Denne Aktive vognpose er i en kul og mørk svart-grå-blå farge, Anthracite, med grå detaljer på alle glidelåser. Første øyekast ville vi sagt at det ser ut som en svart vognpose, men fargen er mer unik en sortt! Flisen på innsiden er i en ganske lys nyanse av grå.
Voksi vognpose er universal tilpasset til alt av vogn, pulk, sykkelvogn, bilstol og alle andre typer babyutstyr med seler. Ryggpartiet har en borrelåsåpning hvor alt av seler, i ulike lengder, kan legges inn. Så selv med pulker, sykkelvogner og vogner hvor seler ikke kan løsnes fra hverandre, vil Voksi® Active vognpose være kompatibel. Undersiden er utstyrt med tre gode antigli-sømmer, slik at soveposen holder seg godt og stabilt på et glatt underlag.
Reparerings Kit: sammen med din voksipose følger det en liten strykelapp. Får du et lite hull i din voksipose, klipper du av en bit fra denne lappen (biten må være større enn hullet). Deretter tar du av plasten på baksiden av stoffet, og klistrer biten over hullet. Finn et kjøkkenhåndkle eller en gulpeklut å legge over, slik at du kan stryke lappen fast. Husk å bruke lav varme på strykejernet , og stryk helt til du ser at lappen sitter ordentlig godt på plass.
Voksi® Active – Sovepose Baby kan være med på alt i!
Er du en frilufts-glad babyforelder eller venter du baby og er klar for å ta med baby på langrennstur i pulk og fjellhytter, så fort din lille har blitt stor nok? – Ja, da er Voksi® Active virkelig en vognpose for deg! Til tur i vogn og pulk, baby sovepose til eventuelle teltturer, du kan brette ut posen til et ligge- og lekeunderlag om dere befinner dere på for eksempel en hytte hvor gulvet rett og slett er iskaldt. Med sin universale tilpasning og sin allsidighet i forhold til bruken, er det en sovepose baby vil kunne bruke mye, og eventuelle småsøsken også. Borrelåsåpningen i sele-festet gjør at Voksi vognpose passer til alt av utsyr i dag og fremover. En sele åpning like kompatibel med en gammel pulk du har arvet, som den er til den mest moderne sykkelvogn som gjøres om til pulk om vinteren.
Vil du se det vi forteller deg, finner du en video av VOKSI Voksi® Active her 😊